Home Tuning PDF Zawody Słownik RC
poradnik RC
MENU SERWISU
 Home
 Pierwsze kroki
 Instrukcje
 Opis Modeli
 Style jazdy
ELEKTRONIKA
 Ładowarki
 Zasilacze
 Aparatury
 Regulatory
 Rozładowywarki
 Wyrównywarki
 Silniki
 Pakiety
 Pozostałe
POZOSTAŁE
 Sztuczki i Porady
 Gdzie jeździcie
 Wasze modele
 Tuning
 Producenci
 Linki
 Kontakt

 

 
Dla osób, które nie miały wcześniej styczności z samochodami RC, wybór pierwszego modelu jest bardzo trudny. Sprzedawcy zachwalają oferowane przez siebie modele jako najlepsze, dyskusje na forach modelarskich są niezrozumiałe, a trudno zadawać pytania, jeśli nawet nie wiadomo o co pytać. Dlatego postaram się w tym artykule zacząć od podstaw, i choć odrobinę przedstawić złożoność modeli RC .

Wskazówka jak rozróżnić zabawkę od modelu ?

Osobom spoza społeczności modelarzy rozróżnienie model czy zabawka wydaje sie często zupełnie niezrozumiałe. W końcu na pierwszy rzut oka wszystkie te autka wyglądają jak zabawki. Wbrew pozorom rozróżnienie to jednak ma sens i należy przy wyborze samochodu zwrócić na to uwagę. Bez wdawania się w szczegóły możemy przyjąć, że zabawki RC nadają się doskonale dla dzieci w wieku do 5 lat. Dla osób starszych musimy już kupić model.

Jak zatem odróżnić model od zabawki? Proponujemy bardzo prosty sposób - wystarczy sprawdzić, pytając sprzedawcy lub odwiedzając stronę internetową producenta, czy do danego samochodu dostępne są wszystkie części zamienne. Zaznaczamy, nie chodzi tu tylko o opony czy akumulator, lecz o absolutnie wszystkie części. Każdy element podwozia, każda ośka czy zębatka, powinny mieć swój numer katalogowy i być dostępne w sprzedaży. Jeśli tak jest, to mamy do czynienia z modelem, w przeciwnym razie z zabawką.
Porwałbym się na porównanie komputera PC, który z zewnątrz wygląda tak samo ale dopiero przyglądając się elementom wewnętrznym można stwierdzić co jest wart.
Poniżej zamieszczam przykład dla obrazowego porównania zabawki do modelu zawodniczego.

Tamiya jak zacząć


w dalszej części zapraszam do rozdziałów

- elektryczny czy spalinowy ?
- torowy czy terenowy ?
- jaki model i w jakiej skali  ?
- z czego składa się kompletny model RTR ?

 


  Artykuł w oparciu o wiedzę Jarka Cora - StormdustMapa strony O nas kontakt  Copyright © 2008 by Młotek .