LOGO_1

HENG LONG – jest producentem modeli zdalnie sterowanych rodem z Chin, choć oferuje wiele różnych produktów to najbardziej znany jest z modeli czołgów zdalnie sterowanych. W ofercie posiadają czołgi RC w skali 1:70, 1:30, 1:24 oraz najbardziej popularne 1:16 .

Czołgi zdalnie sterowane w skali 1/16 występują w kilku wersjach wyposażenia co wpływa zdecydowanie na cenę choć z zewnątrz mogą wyglądać łudząco podobnie to ważne jest aby upewnić się którą wersję kupujemy ponieważ niema jednego nazewnictwa i można spotkać że dopisek do kodu PRO wcale nie oznacza najbogatszej wersji z metalowymi częściami.

Obecnie oferują blisko 20 różnych typów czołgów a wśród nich prym wiodą konstrukcje z II wojny światowej, zarówno niemieckie jaki i alianckie oraz radzieckie.

Choć jakość czołgów powoli się poprawia to często zostawiają wiele do życzenia, lecz gdy porównamy je do ceny innych konkurencyjnych produktów z tymi samymi funkcjami to i tak są o połowę tańsza wiec na Polskim rynku modelarskim niema co się dziwić, że zajmują taką pozycję.

każdy z modeli występuje w 3 różnych wersjach wyposażenia.

  • wersja podstawowa wyposażona w działko ASG oraz aparaturę nie proporcjonalną.
  • wersja dodatkowo wyposażona w aparaturę proporcjonalną, moduł dźwiękowy, wytwornicę dymu
  • wersja najbogatsza z metalową przekładnią napędową, gąsienicami, kołami napędowymi ( w niektórych modelach kołami napinającymi oraz lufą )