FPV

FPV to skrót od „First Person View”  – modelarz kierujący ( samochodem / samolotem / quadrocopterem ) ma podgląd na żywo obrazu z kamery umieszczonej na modelu dzięki czemu
Technologia znana już kilka lat i stosowana wśród modelarzy lotniczych znalazła wraz z rozwojem elektroniki oraz modelarstwa zastosowanie wśród małych czterowirnikowych kopterów dzięki czemu powstała klasa 250 Race.
Na modelu jest umieszczona mała szerokokątna kamera wraz z nadajnikiem ( najczęściej 5.8 GHz ), natomiast osoba pilotująca ma zestaw odbiornika oraz ekran LCD lub Gogle.

Zasięg jest uzależniony od mocy nadajnika/odbiornika oraz rodzaju i wielkości anteny, natomiast prawo wyraźnie mówi że latać można wyłącznie w zasięgu wzroku i to nie komercyjnie, w innych wypadkach potrzebne są licencje państwowe.

Poza transmisją obrazu zestaw można przesyłać dodatkowe informacje w przypadku instalacji na pokładzie OSD, wówczas z czujników kontrolera w modelu można przesyłać informacje z : akcelerometru, żyroskopu, barometru, magnetometru, GPS dotyczące : kierunku lotu, wysokości, prędkości, napięcia akumulatorów włącznie z zaprogramowaniem auto-powrotu przy użyciu GPS.

zestaw_FPV