Logo Traxxas
Traxxas - zdecydowanie jeden z najlepszych producentów modeli kołowych z przeznaczeniem dla amatorskiej jazdy, modele zdalnie sterowane od Traxxas wyróżniają się wysoką wytrzymałością oraz niezawodnością co jest jedną z głównych cech jaką powinien posiadać model RC.
Modele Traxxas według producenta występują w dwóch skalach 1:16 oraz 1:10 ale w praktyce porównując ich wielkość do innych producentów można zaobserwować również 1:8 ponieważ modele Summit, E-Revo, T-maxx wielkością znacznie odbiegają od innych Monster Truck 1:10. Również SLASH ma rozstaw osi oraz kół odpowiadający modelom Buggy 1:8.

Firma Traxxas swój rodowód ma za oceanem, ale znana i doceniana jest na całym świecie co udowadnia liczna rzesza firm modelarskich wyspecjalizowanych w tuningowaniu modeli Traxxas, co dla zwykłego użytkownika jest bardzo ważnym czynnikiem decydującym o zakupie, sam się o tym przekonałem kupując rzadki zawodniczy model i borykając się z dostępem do części zamiennych.

Modele Traxxas są wykonane z twardych i wytrzymałych tworzyw dzięki czemu znacznie mniejsze koszty ponosimy na naprawy oraz serwis, przykładem tego są stalowe zębatki a nie mosiężne lub aluminiowe czy dbałość firmy o elektronikę poprzez jej uszczelnienie i wyposażenie w rozmaite zabezpieczenia termiczne itp.

Traxxas poza modelami samochodów zdalnie sterowanych posada w swoje ofercie łódź oraz podzespoły elektroniczne zamawiane u znanych producentów i brendowane logo Traxxas.